Vyhlídkové lety  >  balonem  >  Kroměříž

Vyhlídkový lety balonem Kroměříž

Vyhlídkový let balonem
Vyhlídkový let Kroměříž

Vyhlídkový let horkovzdušným balonem Kroměříž

KDE: Kroměříž, okres Kroměříž


PROČ: Vyhlídkový let balonem je zážitek nesrovnatelný s jinými druhy létání. Má v sobě klid i dobrodružství starého světa – nepospícháte při něm a máte tak čas si užít kouzelných pohledů z ptačí perspektivy. Nehlučí motory, a také nikdy přesně nevíte, kam vás vítr zanese. Zatímco cestování letadlem už okusil téměř každý, lety horkovzdušným balonem jsou v dnešním světě už spíše raritou. Takovou, že každý, kdo podnikne svůj první vyhlídkový balonový let, projde na jeho konci tradičním rituálním křestem balonářů a získá i své balonářské jméno a pamětní list.


START A LET: Jen těžko lze čekat, že v letadle budete pilotovi pomáhat při startu. Při letu horkovzdušným balonem se ale na přípravě startu můžete sami podílet. Před nástupem do koše projdete jednoduchým poučením pilota a pak už jen vystoupáte do oblak.
Obvyklá doba letu horkovzdušného balonu bývá jedna hodina, dráha letu odpovídá směru větru a vzdálenost, kterou překonáte, zase závisí na jeho rychlosti. Obvykle jde o trasu asi patnácti kilometrů vzdušnou čarou. Výšku si můžete s pilotem domluvit, ale rozhodně zakusíte nejen nízký let nad vrcholky stromů – pokocháte se krajinou i z výšky jednoho kilometru. Po celou dobu je samozřejmě možné fotit nebo filmovat.
PŘISTÁNÍ: Celý vyhlídkový let horkovzdušným balonem je jištěný i pozemním týmem, který vás sleduje od startu do cíle a po přistání opět dopraví na místo startu nebo odveze jinam dle domluvy.
Pokud jste „prvobalonáři“, čeká na vás po přistání zmiňovaný tradiční křest větrem, zemí, ohněm a sektem. Podle místa přistání tak získáte ke svému jménu i balonářský přídomek.
KDY: Sezona vyhlídkových balonových letů nikdy nekončí. Je možné, pochopitelně s přihlédnutím k počasí, létat celoročně. Den a čas letu se potvrzuje s ohledem na předpověď počasí několik hodin před startem.

KDO: Létat balonem může prakticky kdokoli. Do koše se u velkých vyhlídkových balonů vejde kromě pilota ještě deset dalších cestujících. Můžete si ovšem zvolit i komornější vyhlídkový let v menším balonu.

CO K TOMU: Překvapivě není nutné se k vyhlídkovému letu balonem nijak zvlášť přioblékat.
V balonovém koši i při letu panuje stejná teplota jako při zemi. Doporučuje se pohodlné sportovní oblečení a pevné boty. Součástí letenky je také nadstandardní pojištění.

Stránky provozovatele letu
Mapa všech letů
 
Co dělat v okrese Kroměříž?


Web Vyhlídkové-lety.com nevyužívá cookies.

Kontakt a reklama

© 2008 - 2024 Vyhlídkové-lety.com. Všechna práva vyhrazena.