Vyhlídkové lety  >  Trutnov

Vyhlídkové lety Trutnov

Vyhlídkový let Trutnov

Vyhlídkový let balónem Trutnov

KDE: Trutnov, okres Trutnov

PROČ: Vyhlídkový let balonem je zážitek nesrovnatelný s jinými druhy létání. Má v sobě klid i dobrodružství starého světa – nepospícháte při něm a máte tak čas si užít kouzelných pohledů z ptačí perspektivy. Nehlučí motory, a také nikdy přesně nevíte, kam vás vítr zanese.

Zatímco cestování letadlem už okusil téměř každý, lety horkovzdušným balonem jsou v dnešním světě už spíše raritou. Takovou, že každý, kdo podnikne svůj první vyhlídkový balonový let, projde na jeho konci tradičním rituálním křestem balonářů a získá i své balonářské jméno a pamětní list.

START A LET: Jen těžko lze čekat, že v letadle budete pilotovi pomáhat při startu. Při letu horkovzdušným balonem se ale na přípravě startu můžete sami podílet. Před nástupem do koše projdete jednoduchým poučením pilota a pak už jen vystoupáte do oblak.
Obvyklá doba letu horkovzdušného balonu bývá jedna hodina, dráha letu odpovídá směru větru a vzdálenost, kterou překonáte, zase závisí na jeho rychlosti. Obvykle jde o trasu asi patnácti kilometrů vzdušnou čarou. Výšku si můžete s pilotem domluvit, ale rozhodně zakusíte nejen nízký let nad vrcholky stromů – pokocháte se krajinou i z výšky jednoho kilometru. Po celou dobu je samozřejmě možné fotit nebo filmovat.
PŘISTÁNÍ: Celý vyhlídkový let horkovzdušným balonem je jištěný i pozemním týmem, který vás sleduje od startu do cíle a po přistání opět dopraví na místo startu nebo odveze jinam dle domluvy.
Pokud jste „prvobalonáři“, čeká na vás po přistání zmiňovaný tradiční křest větrem, zemí, ohněm a sektem. Podle místa přistání tak získáte ke svému jménu i balonářský přídomek.
KDY: Sezona vyhlídkových balonových letů nikdy nekončí. Je možné, pochopitelně s přihlédnutím k počasí, létat celoročně. Den a čas letu se potvrzuje s ohledem na předpověď počasí několik hodin před startem.

KDO: Létat balonem může prakticky kdokoli. Do koše se u velkých vyhlídkových balonů vejde kromě pilota ještě deset dalších cestujících. Můžete si ovšem zvolit i komornější vyhlídkový let v menším balonu.

CO K TOMU: Překvapivě není nutné se k vyhlídkovému letu balonem nijak zvlášť přioblékat.
V balonovém koši i při letu panuje stejná teplota jako při zemi. Doporučuje se pohodlné sportovní oblečení a pevné boty. Součástí letenky je také nadstandardní pojištění.

Stránky provozovatele letu
Mapa všech letů
 
Vyhlídkový let Trutnov

Vyhlídkový let letadlem Trutnov

KDE: Trutnov, okres Trutnov


PROČ: Téměř každý už někdy cestoval letadlem, většinou však obřím dopravním, což je kvalitativně naprosto odlišný zážitek od soukromého vyhlídkového letu malým letadlem. Nedostanete sice za letu občerstvení od příjemné letušky, ale odpustíte si hodiny strávené na letišti, celní odbavení a ve výsledku spíše únavnou cestu velkým létajícím autobusem ve výškách nad mraky, kde výhled brzy omrzí.
To se vám u vyhlídkového letu letadlem rozhodně nestane. Vyhlídkový let letadlem, pokud nejde zrovna o stíhačku, je střední cestou mezi vyhlídkovým letem v balónu a vyhlídkovým letem vrtulníkem. Je podstatně rychlejší než balonový výlet, takže uvidíte větší kus krajiny. Je levnější než let vrtulníkem, případně při srovnatelné ceně trvá několikrát déle než vrtulníkový let, takže ve vzduchu pobydete déle a uvidíte více. Lidé s obavou z létání také možná ocení konvenčnější druh letu, než je ten ve vrtulníku s proskleným čelem, boky a stropem. Zkrátka a dobře: hledáte-li tip na zajímavý dárek či výlet nad krajinou nebo vaším domovem, bez velkého adrenalinu a za rozumnou cenu, sáhněte po vyhlídkovém letu letadlem. Zcela samostatnou kapitolou této nabídky vyhlídkových letů je let stíhačkou. Ta je naopak určena pro movitější a dobrodružnější klienty než ve výše uvedených případech.


START A LET: Trasu letu je možné předem přizpůsobit přáním cestujících a zamířit tak k určeným cílům, jakými mohou být památky, zajímavé krajinné prvky nebo třeba vaše bydliště.
Po celou dobu jste v kontaktu s pilotem, který vám pomáhá v orientaci ze vzduchu, upozorňuje na zajímavá místa případně komentuje samotný let a ovládání stroje.
KDY: Sezóna pro vyhlídkové lety letadlem je celoroční.

KDO: Účast na vyhlídkovém letu letadlem je možná téměř pro kohokoliv.
Děti do patnácti let mohou letět pouze s doprovodem dospělého, ostatní by jen měli zvážit svůj zdravotní stav, například s ohledem na vážnou srdeční vadu. Kabina malého letounu není přetlaková a člověk je ve výšce vystaven stejnému tlaku jaký panuje v okolí. Platí však, že letu malým letadlem se může účastnit skoro každý.
CO K TOMU: Nezapomeňte na sluneční brýle, fotoaparát nebo videokameru. Jiná omezení či doporučení nejsou. Let je pohodlný v každém oblečení.

Stránky provozovatele letu
Mapa všech letů
 
Vyhlídkový let Trutnov

Vyhlídkový let vrtulníkem Trutnov

KDE: Trutnov, okres Trutnov

PROČ: Že jste ještě nikdy neletěli vrtulníkem? Pokud zrovna nejste pilot, voják, policista nebo záchranář, je to pochopitelné. Ačkoli můžeme na obloze denně vidět, že ji vedle letadel křižují i vrtulníky, jen málokomu se v životě poštěstí zažít let v helikoptéře.
Věřte, že jde o zcela jiný zážitek, než když nasednete do Boeingu, který vás o pár hodin později vyplivne v místě vaší dovolené. Let vrtulníkem se však liší i od výletu malým sportovním letadlem. Je to zkrátka tak trochu jiný způsob létání. Vyzkoušejte ho i vy na vlastní kůži...

START A LET: Trasu vyhlídkového letu vrtulníkem můžete zpravidla po dohodě přizpůsobit svým přáním. Chcete vidět svůj dům z výšky, podívat se nad přehradu, přeletět nad zámkem nebo se předvést kamarádům při pikniku? I to je možné.
Vyhledejte na těchto stránkách vhodnou destinaci a zbytek už je záležitostí dohody. V každém případě vás před vyhlídkovým letem vrtulníkem vždy čeká seznámení s trasou letu a krajinou pod vámi. Pro lepší orientaci můžete na cestu dostat i fotografie míst, která přeletíte. Naprostou samozřejmostí pak je, že vás pilot sám bude během vyhlídkového letu informovat o trase, krajině a zajímavých místech pod vámi. Ještě před nastoupením do vrtulníku vás rovněž seznámí s technickými detaily stroje i s jeho ovládáním.
Po celou dobu je možné natáčet či fotografovat, což je ostatně účel, ke kterému jsou stroje Robinson vyráběny, takže vám zajistí široký a nerušený výhled na svět pod vámi. Bývá také zvykem, že po skončení pasažéři obdrží upomínkové DVD s dokumentárním filmem a záznamem navštívených míst.

KDY: Vyhlídkové lety vrtulníkem se konají celoročně. Dokonce ani zhoršené počasí není překážkou letu.
Nelétá se pouze za bouřek, silných srážek a velmi špatných povětrnostních podmínek. Ideálním počasím pro vyhlídkový let vrtulníkem (nejen z hlediska pilota) je jasno či polojasno.
KDO: Vyhlídkový let vrtulníkem může podniknout kdokoli. Nezáleží na věku a dokonce ani tělesné hmotnosti.

CO K TOMU: V chladnějším počasí se vyplatí se přiobléci. Častěji se však setkáte spíše s potřebou slunečních brýlí s UV filtrem pro vaše pohodlí a lepší výhled. Rozhodně ovšem doporučujeme přibalit k vyhlídkovému letu vrtulníkem fotoaparát nebo kameru.

Stránky provozovatele letu
Mapa všech letů
 
Co dělat v okrese Trutnov?


Web Vyhlídkové-lety.com nevyužívá cookies.

Kontakt a reklama

© 2008 - 2024 Vyhlídkové-lety.com. Všechna práva vyhrazena.